041 619 125 info@os-vipava.si

Učenci izbirnega predmeta likovno snovanje 2 in 3 smo v prvem tednu pouka na daljavo sodelovali na likovnem natečaju Trajnostna energija. Naša naloga je bila, da izdelamo maskoto na temo trajnostne energije.

Zelo smo se razveselili novice, da smo v kategoriji tretje triade dosegli prvo mesto in ob tem tudi lepo nagrado- finančna sredstva v višini 1200€, ki so namenjena izletu vseh sodelujočih na natečaju.

Avtorica, ki je najbolj zaslužna za prejem nagrade, je osmošolka Anja Kariž. Upodobila je maskoto, ki jo je poimenovala Mati Narava.  Če si ogledate ilustracijo podrobneje, opazite našo Mati Naravo, ki drži v rokah Zemljo in skrbi zanjo. Anja je upodobila tudi ogenj, vodo, zemljo in zrak- štiri glavne obnovljive vire. S izvrstno upodobitvijo je prepričala strokovno komisijo.

Dokazali smo, da je ustvarjanje lahko izvirno in kvalitetno tudi med poukom od doma.

Držimo pesti, da se bo stanje v zvezi z virusom v Sloveniji hitro izboljšalo in da  bomo lahko učenci likovnega snovanja  odšli na nepozabno ekskurzijo, ki bo zagotovo povezana z umetnostjo.

Anji pa iskreno čestitamo za njeno maskoto in ji želimo še veliko ustvarjalnega navdiha!

Kristina Lavrenčič, mentorica

 

 

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost