041 619 125 info@os-vipava.si

V tednu pred veliko nočjo je v naši šoli tradicija, da pripravimo kulturni dan za šestošolce na temo običajev velike noči. Tudi letos smo z veseljem ustvarjali. Čeprav smo bili zaradi epidemije omejeni pri izbiri dejavnosti, je nastalo veliko lepih izdelkov, večinoma iz papirja. Učenci so izdelali košarice, velikonočne vizitke, praskanke v obliki pirhov, okraske za okna… Šolske prostore krasijo vaze spomladanskih vejic, s katerih visijo lepo okrašeni pirhi. Izdelki, ki smo jih naredili, imajo veliko simbolike. Da so učenci razumeli, kaj se spominjamo na veliko noč in kakšni so običaji ob največjem krščanskem prazniku, so si na začetku kulturnega dne ogledali video posnetek z razlago učiteljice. In kakšen je bil odziv učencev? Bili so veseli, zadovoljni. 6. a je izrazil željo, da še enkrat ponovimo tak dan.

Želim vam vesele velikonočne praznike.

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost