041 619 125 info@os-vipava.si

Podnanoški prvošolci so v mesecu maju spoznavali, kako morajo skrbeti za svoje zdravje. Ugotovili so, da morajo dovolj časa spati, se gibati, skrbeti za svojo higieno zob in telesa ter zdravo jesti.

Na obisk je k njim prišel tudi prav poseben obiskovalec, škrat Brokolino, ki jim je predstavil zdravo prehrano. Povedal jim je zgodbico, v kateri tudi sam nastopa ter uči fantka Jana in deklico Leno, zakaj je pomembno, da jesta zdravo hrano. Ko so se o zdravi hrani dovolj naučili, so naredili tudi piramido zdrave prehrane.

Nato so skupaj izdelali tudi poseben merilec, merilec otroških goriv. Povedal jim je, da si z njegovo pomočjo lahko pomagajo, da bodo vsak dan pojedli 5 obrokov sadja in zelenjave. Učenci so že takoj na njem označili, koliko obrokov sadja in zelenjave so pojedli tisti dan.

V okviru športnega dne pa so učenci poskrbeli tudi za gibanje. Odšli so na krajši pohod na bližnjo vzpetino, ki ji domačini pravimo Galavna.

Sedaj pa se vsakodnevno trudijo, da dobro skrbijo za svoje zdravje.

Tjaša Kobal

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost