041 619 125 info@os-vipava.si

Končno! Še zadnji dan pouka pred jesenskimi počitnicami!

Vendar pa smo se pred zasluženim počitkom spomnili tudi pomembnih dni, ki nas čakajo v prihajajočem tednu. Najprej bomo 24. oktobra obeležili dan šole, v spomin na našega rojaka Draga Bajca, po katerem naša šola nosi ime. Pri pouku smo se spomnili njegovega prekratkega življenja in njegovih pesniških del. Spomnili smo se tudi zelo pomembnega Slovenca, ki nam je omogočil prvo tiskano besedo v domačem jeziku. Seveda govorimo o Primožu Trubarju in Reformaciji. Tega se bomo spomnili 31.oktobra.

Spomnili pa smo se tudi vseh znancev in sorodnikov, ki so nas prehitro zapustili. Zato smo v njihov spomin pred spomenikom padlim prebrali nekaj pesmi, položili cvetje, nato pa odšli še na pokopališče ter nesli svečko na grobove.

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost