041 619 125 info@os-vipava.si

Ob 8. uri smo se z avtobusom odpeljali izpred šole proti Kranjski Gori. Vožnja je minila hitro, saj smo se vmes pogovarjali, igrali, opazovali okolico ter prisluhnili zgodbi o volku in predstavitvi Kranjske Gore, ki sta ju pripravila naša sovrstnika. Na vmesnem postanku na postajališču ob avtocesti smo pojedli malico. Ob prihodu v CŠOD v Kranjski Gori smo se najprej razporedili po sobah, razpakirali naše stvari in postiljali postelje. Sledilo je kosilo. Kuharice so nam pripravile slastno juho, meso, svaljke, solato in štrudelj. Dobro okrepčani smo se po obedu pripravili za različne dejavnosti: lokostrelstvo, Triglavski narodni park, Naravni rezervat Zelenci. Naš razred se je peš odpravil proti Naravnemu rezervatu Zelenci. Na poti smo opazovali različne danosti, ki jih je ustvarila narava, kot tudi posege človeka v naravo. Ustavili smo se pri nekdanji železniški postaji Podkorn, pogledali smučišče Vitranc, prečkali Savo Dolinko in čez nekaj časa prispeli v naravni rezervat. Tam smo videli podvodne gejzirčke, na razglednem stolpu pa smo se pogovorili o različnih vrstah onesnaževanja v teh krajih. V iglastem gozdičku smo si ogledali nahajališče krede. Po temi smo se varno vrnili v Kranjsko Goro. Sledila je večerja – testenine z bolonjsko omako. Po večerji smo se odpravili na nočni ogled Kranjske Gore s svetilkami.
Danes smo se zelo zabavali, še posebej pa nas je nasmejala učiteljica s svojim govorjenjem v narečju, po domače.

Učenci 7. a

(Skupno 115 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost