041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 25. novembra so imeli učenci dan dejavnosti – tehniški dan.

Izdelovali so izdelke po navodilih, ki so jih našli v škatli Naravoslovje in tehnika za 4. in 5. razred. Navodilo in načrte so morali natančno brati, skrbno izbrati pravo gradivo za izdelke in previdno, zbrano ter varno delati.

Že pred poukom so si pripravili na mizo škatle in peresnico. Iz omare so prinesli pripomočke in deske, s katerimi so zavarovali mize. Na njih so pripravljali pripomočke in gradivo za posamezen izdelek. Pridno so rezali, luknjali (Takrat so bili najbolj glasni udarci kladiva.), merili, risali, žagali, sestavljali, lepili in zabijali, si med seboj pomagali ter poslušali nasvete učiteljice.

Četrtošolci so izdelali kompas, hranilnik in leseno škatlico, petošolci pa gugalnico, tehtnico, padalo in hladilno škatlo.

Končnih izdelkov so se veselili. Občudovali smo jih, preizkušali so in se poigrali z njimi ter jih odložili na police.

Tokrat je bila učilnica prava delavnica, ki jo je bilo potrebno na koncu počistiti. Tudi to nam je uspelo.

Oglejte si fotografije, kako je delo potekalo.

Z učenci sem bila Marija Nabergoj

(Skupno 220 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost