041 619 125 info@os-vipava.si

Učenci drugih razredov smo se v sredo, 13. 10. 2021, odpravili na kulturni dan v Novo Gorico.

Najprej smo si ogledali knjižnico Franceta Bevka, kjer so nam zelo prijazne knjižničarke razkazale različne prostore v knjižnici, nam razložile kako so dela razporejene, ter kje se kaj nahaja. Še posebej lepo nam je bilo v pravljičnem kotičku, kjer smo lahko sedeli na visečih mrežah in malih stolčkih, predvsem pa zato, ker je bila soba resnično pravljična. Na koncu smo obiskali še sobo Franceta Bevka, v kateri se nahaja njegova miza, stol, mišelovka, tiskalni stroj, …  Ker nam je bilo v knjižnici zelo lepo, smo skoraj zamudili predstavo.

Hitro smo se odpravili do sosednje stavbe, v kateri se nahaja slovensko narodno gledališče (SNG Nova Gorica). Na malem odru smo si ogledali predstavo z naslovom Smrčuljčica. Predstava je zasnovana tako, da lahko gledalci pri njej sodelujejo in seveda je bilo to učencem zelo všeč. Bilo je veliko smeha, glasnega govorjenja in na koncu ploskanja.

Na klopcah za gledališčem smo pojedli še malico, se malo poigrali na igralih ter se počasi odpravili domov.

Dan je minil kot bi mignil. Upamo, da bomo doživeli še veliko takšnih! 😉

Breda Žvokelj

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost