041 619 125 info@os-vipava.si

23. decembra 2021 je minilo 30 let, odkar je tedanja Skupščina Republike Slovenije sprejela in slovesno razglasila Ustavo Republike Slovenije.

V želji, da mladi približajo svoje razumevanje in videnje slovenske ustave, so vse osnovne šole prejele povabilo državnega zbora k sodelovanju na ustvarjalnem natečaju likovnih del, ilustracij, stripovskih zgodb, krajših video izdelkov ali drugih ustvarjalnih zamisli, katerih rdeča nit je bila prav Ustava Republike Slovenije.

V sklopu natečaja smo na OŠ Draga Bajca pripravili krajši video posnetek, v katerem smo želeli predstaviti Ustavo Republike Slovenije in njen pomen. Ob besedilu, ki so ga prebrali člani dramskega krožka podružnične šole Vrhpolje, smo vključili grafike v tehniki »suha igla«, ki se vsebinsko navezujejo na besedilo.

V zahvalo, je državni zbor nagradil sodelujoče s skodelico z izbranim motivom iz Ustave v stripu.

Ostale izdelke si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost