041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek 10.03.2022, smo se z razredom odpravili proti gasilskemu domu v Podnanosu. Najprej so se nam gasilci predstavili, potem pa smo si šli ogledati gasilski dom v notranjosti. Imajo dvorano za veselice ter kuhinjo in jedilnico, v kateri imajo kar 126 pokalov, kuhinji pa staro blagajno. Nato pa smo si kot pravi gasilci nadeli tudi čelade. Hodili smo od kombija do kombija, gasilcem smo postavili neskončno vprašanj, oni pa so z veseljem odgovorili na vse. Pokazali so nam vso opremo, prvo pomoč ponesrečenca in seveda tudi vključili gasilsko sireno.  Tudi sami smo poskusili pogasiti lonec z gorečim vročim oljem s prahom in peno. Pri enem učencu  je pene zmanjkalo in smo poskusili še z veliko cevjo. Povedali so nam tudi, da bodo poleti na igrišču gasilske igre in najboljša ekipa, ki zmaga gre na državno prvenstvo. Vsi smo upali, da se bomo srečali še kdaj in se še česa novega naučili.

 

Julija Pestelj 5.razred Podnanos

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost