041 619 125 info@os-vipava.si

V petek, 25.marca smo imeli na podružnični šoli Vrhpolje, v 4. in 5. razredu tehniški dan.

V razredu smo počakali, da smo se vsi zbrali, nato pa smo začeli ustvarjati. Učiteljica nam je povedala da bomo naredili naslednje izdelke:

električni krog, svetilnik, voščilnico za materinski dan in petelinčka za veliko noč, če bo ostalo še kaj časa. Najprej smo pobarvali tulec za svetilnik. Medtem, ko se nam je tulec sušil, smo delali električni krog. Nekateri so pri tem potrebovali nekaj pomoči in tudi jaz sem bil med njimi.

Mogoče je bil nastavek za žarnico »fuč«. Z učiteljico sva ga zamenjala in nato mi je žarnica svetila. Ko so se nam tulci posušili, smo se začeli ukvarjati s svetilnikom, ki nam je vzel največ časa.

Da nam je žarnica sploh gorela, smo morali povezati električne žice.

Nato smo naredili voščilnice za materinski dan. Potem, ko smo končali, so nekateri začeli delati peteline za veliko noč. Peti razred pa je med tem delal zmaje in šival vzglavnike. Nato so pa tudi oni začeli izdelovati voščilnice za mame.

Ta dan nam je bil četrtošolcem všeč, ker smo se ukvarjali z elektriko, petemu razredu pa zato, ker so delali zmaje.

avtor besedila: Jurij Černigoj 4.r

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost