041 619 125 info@os-vipava.si

Prvošolci naše šole so z nestrpnostjo pričakovali  kulturni dan, saj so se 25. 3. 2022 odpeljali v Ljubljano. Tam so si v Lutkovnem gledališče ogledali lutkovno predstavo Sapramiška. Zbrano so spremljali zanimivo zgodbo in niso odmaknili pogleda od čudovitih lutk in zanimivega dogajanja na odru. Spremljali so miško, ki je v dar dobila tri lešnike, ki pa jih ni mogla streti. Spoznali so, da nam v težavah pomagajo prijatelji in da še tako velik strah lahko premagamo s pogumom. Po ogledu so se sprehodili  še po Ljubljani. Videli  so, kako so se  ljudje odpeljali v vzpenjači na grad. Ustavili so se pri Plečnikovem Tromostovju, Prešernovem spomeniku, Robbovem vodnjaku in ob reliefu Ljubljane. Učenci so se čudili, kaj vse prodajajo na tržnici; različno sadje, zelenjavo, mnogo pisanega cvetja … Pri mestni hiši so se fotografirali.  Kaj se je dogajalo na avtobusu na poti proti domu pa naj ostane naša skrivnost … Le to izdamo, da je vožnja prehitro minila in že so prispeli v Vipavo. Seveda so bili malce utrujeni, vendar  nasmejanih obrazov in z novimi zanimivimi doživetji.

Učiteljice prvošolcev

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost