041 619 125 info@os-vipava.si

My machine, Moj sanjski stroj

V petek, 8.4.2022, smo prvošolci in tretješolci podružnične šole Goče, v sodelovanju z Razvojno agencijo ROD Ajdovščina, sodelovali v projektu v okviru mednarodne pobude MyMachine (Moj sanjski stroj). Projekt omogoča, da ideje najmlajših izumiteljev postanejo resnične. V naslednji fazi bodo dijaki in študentje izbrani sanjski stroj tudi izdelali.

Najprej smo dodobra zbudili in ogreli naše možgančke- prisluhnili smo zgodbi o izumitelju Isaacu Newtonu, sprehodili smo se po čutni poti, preko tipa prepoznavali različne predmete in materiale, prepoznavali različne slušne dražljaje, v skupinah poskušali sestaviti najvišji stolp … Na koncu pa je vsak narisal svoj sanjski stroj. Nastali so zelo različni stroji, takšni, ki pobirajo odpadke, sadijo rože, invalide vozijo na sprehode, namesto nas brišejo prah, pospravljajo knjige, delijo otrokom žoge … Komaj čakamo, da vidimo naš pravi sanjski stroj.

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost