041 619 125 info@os-vipava.si

Na veliki petek, 15. 4. 2022, smo v 2. razredu podružnice Podnanos pekli velikonočne ptičke. Za nekatere slovenske pokrajine so bili nekdaj značilni velikonočni kruhki, pletenice in ptički iz kvašenega testa. Kvašene ptičke so v velikonočnem času pekli predvsem na Primorskem in v Beli krajini, ki so jih med prazniki v dar dobivali otroci, medtem ko so starejši posegali po velikonočni potici.

Po krajšem uvodu tradicije ptičkov, smo se nato pogovorili še o ostalih običajih velike noči, nazadnje pa začeli s peko velikonočnih ptičkov. Najprej smo recept natančno preučili, pripravili sestavine in pripomočke za peko ptičkov, potem pa z velikim zagonom začeli z delom.

Nastali so čudoviti in okusni ptički, ki smo jih z največjim ponosom postavili v glinene posode (“gnezda”), lepo zavili in odnesli domov.

Učenke in učenci 2. razreda Podnanos

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost