041 619 125 info@os-vipava.si

V torek, 31. 5. 2022 so imeli učenci 1.a in 1. b naravoslovni dan. Odkrivali so skrivnosti in pomen čebel in čebelarjenja. Za to jim ni bilo potrebno daleč, saj imamo ob šoli čebelnjak in učence, ki obiskujejo čebelarski krožek. Matevž, Anže, Primož in Luka so jih pod mentorstvom ga. Bože Pangerc prijazno sprejeli. Predstavili so jim šolski čebelnjak, Slovensko čebelo – Kranjsko sivko, pomen čebel in čebelarjenje.  Učenci so spoznavali zasajene medovite rastline ob čebelnjaku, različne izdelke in še marsikaj zanimivega. Vsi so bili navdušeni nad opazovanjem čebel v opazovalnem panju. Seveda varno za steklom. Nekaj jim pa kljub trudu ni uspelo – odkriti čebelo matico. Mogoče pa jim to uspe naslednjič. S pomočjo ga. Mojce Habič so tudi sami posadili nekaj medovitih rastlin in vse skrbno zalili. Tako so prispevali, da čebelam ne bo zmanjkalo paše. Vsak je izdelal tudi svojo »medeno svečko«. In kako so dišale.

Zahvaljujemo se učencem, ki so odlično prevzeli vlogo učiteljev in obema mentoricama. Z njihovo pomočjo so učenci preživeli poučen in zanimiv pouk v učilnici na prostem.

Učiteljice Andreja, Kristina in Nadja

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost