041 619 125 info@os-vipava.si

Po dveh letih premora, smo se končno odpravili na zaključno ekskurzijo. V sredo, 1.6.2022, so osmi razredi šli na zaključno ekskurzijo na Dolenjsko. Prvi postanek je bil v Ribnici. Ogledali smo si razstavo v Muzeju suhe robe, kjer so nam domačini praktično prikazali, kako se izdeluje košare. V ribniškem gradu smo se seznanili z  zgodovino čarovništva na Slovenskem, izvedeli, kdo so bili ljudje, ki so bili obtoženi čarovništva in kako so jih kaznovali. Ogledali smo si tudi razstavo o smeteh, s katero želijo ustvarjalci opozoriti na problem velikih količin smeti in predstaviti načine, kako jih zmanjšati.

Sledila je vožnja v Rašico, rojstni kraj Primoža Trubarja, reformatorja, utemeljitelja slovenskega knjižnega jezika in pisca prvih dveh natisnjenih slovenskih knjig, Abecednika in Katekizma.

Seznanili smo se z Trubarjevim življenjem in delom. Udeležili smo se tudi knjigoveške delavnice, kjer so nam praktično predstavili, kako so nekoč nastajale knjige ter si ogledali mlin in domačijo.

Ekskurzijo smo zaključili s kopanjem v Dolenjskih Toplicah.

Polni lepih vtisov smo se v večernih urah vrnili domov.

 

Elena Kodre Nabergoj

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost