041 619 125 info@os-vipava.si
Prejšnji četrtek so prvošolci izkoristili, da so se preizkusili v vlogi zdravstvenih delavcev. Po malici so odšli proti vipavskemu staremu placu, kjer je Fakulteta za vede o zdravju pripravila dve stojnici. Prijazni študenti so jih navdušeno sprejeli in pokazali veliko novega. Seveda so se mogli učenci najprej primerno pripraviti, da bi lahko začeli z delom – na roke so si nataknili plastične rokavice, na glavo pa prav posebno pokrivalo. Že to je med prvošolci sprožilo pravi val navdušenja. Ampak to je bil šele začetek. Učenci so se hitro postavili v majhne kolone in z velikim veseljem poprijeli za delo – eni so si izmerili pritisk, drugi so na prst dali oksimeter in opazovali kako jim bije srce. Kako je bilo to zanimivo! Drugi so se lotili dela z injekcijo in poskušali dati zdravilo ali vzeti kri – seveda le za vajo in nič zares. Nekateri so si nadeli še masko in očistili rano. Seveda so mogli poskrbeti tudi za svoje učiteljice in preveriti, da jim slučajno danes niso že preveč dvignili pritisk.
Pri drugi stojnici pa smo se naučili kako pomagati nekomu, ki je nezavesten – kako pokličemo rešilca, kako poteka oživljanje. Za konec so učenci dobili še kolebnice, ki bodo pomagale pri vzdrževanju zdravja in dobrega počutja.
 
Učiteljice 1. razreda
 
 
(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost