041 619 125 info@os-vipava.si

Danes zjutraj smo se ob 7.45 deveti razredi odpravili v Ljubljano, tam smo se razdelili v dve skupini in naša pustolovščina se je začela. Z učiteljico Kristino smo se odpravili v Narodno galerijo, kjer smo spoznali osnove impresionizma in spoznali nekaj znanih slovenskih slikarjev in njihovih del. Po ogledu Narodne galerije smo se peš odpravili do Čevljarskega mostu, kjer smo vstopili na ladjico, iz  katere smo si ogledali čudovite znamenitosti Ljubljane in Ljubljansko barje. Na ladjici smo izvedeli veliko o zgodovini Ljubljanice od koliščarjev do čudovitih del Jožeta Plečnika. Tukaj smo posebno pozornost namenili Zmajskemu mostu, ljubljanski tržnici in Tromostovju, ki nam jih je ga. Katarina zelo dobro predstavila. Potem smo se odpravili skozi park Tivoli do avtobusne postaje, kjer nas je že čakal naš avtobus.

Matic Lozej in Sara Kopatin

 
P.S.: Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili našim lanskim devetošolcem: Miši, Petri, Lani in Luku. S svojimi likovnimi deli so namreč v lanskem šolskem letu sodelovali na natečaju Narodne galerije, se odlično odrezali in za nagrado prejeli brezplačno vstopnico za voden ogled po Narodni galeriji za celoten razred učencev. Prav po njihovi zaslugi bo cena vstopnine v Narodno galerijo nižja od dejanske, saj bomo brezplačno vstopnico za celoten razred enakomerno porazdelili med vse letošnje devetošolce in ceno ustrezno znižali. Hvala!
(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost