041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 28.09.2022, smo imeli v 4. b razredu dva obiska. Najprej nas je obiskala ga. Tina Bevk, ki je s seboj prinesla mikroskope in različne pripomočke za mikroskopiranje, nato pa so nas obiskali še godbeniki Pihalnega orkestra iz Vrhpolja, ki so nam predstavili trobila in njihovo godbeniško šolo. Zaigrali so nam in nas povabili v svoje vrste.

Nekaj vtisov učencev:

Neža Premrl: … Prišla je gospa Tina Bevk in nam pokazala, kako se vidi skozi mikroskop. Gledali smo uš, ki je mi je zdela kot hrošč. Potem pa še las, plastelin, mikroorganizme v vodi iz luže, možgane plazilcev. Nato smo morali narisati, kar smo videli. Naslednjo uro so prišli trije gospodje, ki imajo glasbeno šolo v Vrhpolju. Predstavili so nam trobento, rog, tubo in pozavno. Nato so vsako glasbilo predstavili tako, da so povedali njegovo ime in kako deluje. Na vsako glasbilo so nam potem tudi zaigrali. Na koncu so nam povedali, katera glasbila igrajo skupaj…

Blaž Makovec: …Da bi lahko opazovali mikrobe v vodi, je gospa Tina tri učence s pipeto poslala po vodo iz luže. Za nalogo je bilo treba narisati tisto, kar smo vedeli…

Nace Rehar: …Zaigrali so nam nekaj pesmi, a brez besedila, mi smo morali ugotoviti, katere pesmi so to. Bilo je super…

Anisa Jelerčič: …Pri koncu je eden od gospodov zaigral Golico, eden pa je razdelil letake, da bi se kdo, če hoče, vpisal v njihovo glasbeno šolo…

Ema Obrovnik: …Prišla je gospa Tina. Pokazala nam je, kako se uporablja mikroskop. Potem smo si ogledali uš. Bila je velika. Za tem pa voda iz luže. V vodi iz luže so se nekateri organizmi premikali. Anisa je vprašala učiteljico, če da svoj las…

Veno Cunta: …Gospa Tina je prinesla mikroskop in ogledali smo si uš, las, možgane plazilca, organizme v vodi in plastelin…

 Vida Trošt

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost