041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 14.9.2022, smo imeli četrtošolci in petošolci PŠ Vrhpolje športni dan.  Podali smo se na Kovk. Ob osmih smo začeli s pohodom izpred šole. Po gozdni poti smo se iz Vrhpolja povzpeli najprej do lovske koče nad Budanjami, kjer smo imeli krajši postanek za osvežitev. Do koče smo hodili eno uro. Od tam naprej se je začela steza, ki se je strmo vzpenjala proti vrhu Kovka. Dosegli smo ga po dobri uri hoje. Za sladko presenečenje je poskrbela družina Zalar, ki je ob žigu na vrhu Kovka pustila vrečko z bonboni za vse udeležence pohoda. Na vrhu je bil krasen razgled, vendar precej bolj mrzlo kot v dolini, zato smo hitro pomalicali, se razgledali naokoli, pospravili smeti v nahrbtnike in začeli s spustom v dolino. Pri spustu smo bili hitrejši, zato smo morali biti bolj pazljivi kot pri vzponu. V Vrhpolje smo se srečno vrnili ob 12.30.

Učenci in razredničarki 4. in 5. razreda PŠ Vrhpolje

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost