041 619 125 info@os-vipava.si

Tretji dan obiskov na italijanskih šolah se je začel z velikom  grafitnim napisom “La mia scuola” in pesmijo otrok” Mia scuola e speciale”. To je bila Osnovna šola St.Stefano, ki velja  za prav “posebno šolo”.

V šoli imajo veliko takoimenovanih “ kotičkov”  kot npr.: chess corner, scratch corner, food corner,memory corner, sound corner…

V kotičku spominov so  imeli tudi spomine iz naše šole in velik plakat na temo Slovenija.

Kot zanimivost lahko poudarimo tudi to, da imajo njihovi učenci svoje zvezke in učbenike zavite v papirnate ovitke, ki jih naredijo in poslikajo sami. Skrbijo za okolje, ker so eko šola, zato uporabljajo čimmanj plastičnih folij…

V naslednji šoli smo doživeli ”zeleno kronanje za vrtne kralje in kraljice.” Vsaka država je morala posaditi svojo rastlino na vrtu. Pripravili so nam veliko likovnih izdelkov in presenečenj iz naravnega materiala.

Sprehodili smo se skozi velik šolski vrt in gozd v okolici šole. Med drevesi so učenci izvajali različne glasbene, plesne in druge dejavnosti.

Naš “šolski izlet” se je zaključil z druženjem in sprejemom v mestni hiši.

Pozdrav,

Kristina in Maja

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost