041 619 125 info@os-vipava.si

V torek, 11.10.2022 so učenci sedmih razredov spoznavali zgodovinske kulturne in geografske značilnosti Podnanosa. Ogledali so si župnijsko cerkev sv. Vida in občudovali freske, ki krasijo kapelo. V podružnični cerkvi sv. Kozma in Damijana v Podbrjah so se seznanili z zgodovino cerkve ter si ogledali pozlačene oltarje iz obdobja baroka.  Izvedeli so, zakaj Podnanosu pravimo »rojstni kraj slovenske himne«. Tako Stanko Premrl, ki je himno uglasbil, kot Matija Vrtovec, ki je dal pobudo, da se napiše hvalnica vinski trti, sta živela v Podnanosu.

Informacij o življenju v preteklosti in sedanjosti je bilo veliko. Učenci so pridno poslušali in se veliko zanimivega naučili.

Po spoznavanju kraja so se peš odpravili v Vipavo in zaključili kulturni dan v prijetnem vzdušju.

Elena Kodre Nabergoj, vodja KD

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost