041 619 125 info@os-vipava.si

Nadarjeni učenci tretje triade ter tisti, ki obiskujejo izbirni predmet astronomija so se zadnji petek v mesecu septembru udeležili Festivala znanosti, ki je potekal v Xcentru Nova Gorica. Festival z namenom promocije znanosti, naravoslovja in tehnike v sproščenem okolju vsako leto pripravlja e-hiša – novogoriška hiša poskusov, ki deluje pod okriljem Mladinskega centra Nova Gorica..

Za skupino učencev sta bili na festivalu pripravljeni dve aktivnosti. Otroci so se najprej urili v odpiranju fizikalnih sefov – vdreti so morali v škatle s fizikalnimi ugankami, Pri tem jih je vodila ekipa dijakov iz Gimnazije Nova Gorica, ki vsako leto tekmuje na državnem tekmovanju oblikovanja fizikalnih sefov.

V naslednji aktivnosti so otroci postali člani Zvezdnega poveljstva katerega naloga je bila rešiti Zemljo pred uničenjem asteroida. S pomočjo zvezdnih kart, teleskopa in znanja so uspešno rešili uganke in obvarovali naš planet.

Za zaključek so lahko otroci spoznali različne poskuse, ki so razstavljeni v Xcentru.

Živa Vidic

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost