041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 26. 10. 2022, nas je med poukom slovenščine za osmošolce obiskala ga. Aksinja Kermauner. Predstavila se nam je kot slovenska otroška in mladinska pisateljica. Ker je bila več let zaposlena na Zavodu za slepe in slabovidne kot učiteljica slovenščine, nam je predstavila nekaj svojih knjig, ki so jih pomagali ustvariti otroci z okvaro vida ali pa so knjige namenjene njim. Med delavnico pa nas je seznanila tudi z načinom pouka za slepe – ogledali smo si učbenik  v Braillovi pisavi, se sami seznanili z brajico, poskusili smo tipkati na pravi pisalni stroj za brajico …  Igrali smo se tudi različne igrice z zavezanimi očmi in ugotovili, da je biti slep kar zahtevno.

Naše prijetno druženje nam je omogočilo Društvo slovenskih pisateljev, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Aktiv slovenistk

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost