041 619 125 info@os-vipava.si

V petek, 14. 10. 2022, smo končno tudi drugošolci  pričakali prvi  športni dan.  V nahrbtnike smo si pripravili hrano in pijačo, s seboj pa smo vzeli tudi obilico dobre volje. Najprej nas je pot vodila skozi Vipavo, potem pa smo zavili na poljsko pot ob Gacki. Dolina je bila še v senci, vrh Ture pa že obsijan s soncem.  Opazovali smo naravo, najbolj pa so nas zanimali majhni polžki v travi ob poti. Najraje bi jih vzeli kar s seboj, a učiteljice so vztrajale, da jih pustimo v njihovem okolju. Pot se je pričela vzpenjati proti kampu Tura in opazovali smo dolino pod seboj. Prepoznali smo tudi Čaven v daljavi. Po prihodu pod Turo smo se najprej okrepčali z malico, ki so nam jo pripravile kuharice. Nestrpno smo pričakovali plezanje na umetni steni. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je pod vodstvom g. Jurija Nabergoja pričela s plezanjem. Pri plezanju nam je z varovanjem  pomagala tudi učiteljica Elena. Učenci druge skupine pa so med tem časom igrali nogomet, se preizkusili v metu žoge na koš, igrali na igralih …  Po eni uri sta se skupini zamenjali. Ugotovili smo, da za plezanje potrebujemo tudi vztrajnost in pogum. Predvsem tisti, ki so se v plezanju prvič preizkusili, so se zelo veselili, ko so premagali strah in s pomočjo oprimkov  plezali.  Predvsem čas, ki je bil namenjen plezanju, je prehitro minil in morali smo se odpraviti proti Vipavi. Ob prihodu v šolo smo bili malce utrujeni, toda zadovoljni ob zaključku zanimivega športnega dne. Zahvaljujemo se g. Juriju Nabergoju za vso pomoč in njegovo povabilo, da se še kdaj srečamo pri plezanju.

Učiteljici Elena in Nadja z učenci 2.a in 2.b razreda

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost