041 619 125 info@os-vipava.si
 
Danes smo se tudi učenci 7.a v spremstvu učiteljic Sonje Simonič Puc in Maruške Rojc odpravili proti Cerknem. Po poti smo se ustavili v Idriji, kjer smo ogledali Topilnico živega srebra. Vodič nam je na zabaven način predstavil zgodovino  pridobivanja in uporabe živega srebra v Idriji, pa tudi vpliv tega na zdravje ljudi in živali. Ali se vsebnost živega srebra v rudi določi z jezikom? Ali so v Idrijci res živele ribe, ki jim je iz ust teklo živo srebro? 😉
Naš cilj je bil pa seveda CŠOD v Cerknem, kjer smo se zamenjali z učenci 7.b in 7.c. Popoldanske in večerne dejavnosti so bile v znamenju hoje, najprej orientacija po mestu,  potem sprehod na eno stran doline, zvečer pa še pohod z lučkami na drugo stran doline. Vmes pa seveda trening za noge po stopnicah. Preživeli smo aktiven dan v naravi in se že veselimo jutrišnjega dne. 
 
(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost