041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 23. 2. 2023,  smo  si z nadarjenimi osmošolci in devetošolci ogledali predstavo v angleškem jeziku. Na odru Kulturnega centra Lojzeta Bratuža, v Stari Gorici, smo si ogledali dramsko uprizoritev Oliverja Twista. Delo se naslanja na istoimenski roman priznanega avtorja, Charlesa Dickensa. V njem nastopajo liki ( Nancy, Fagin, Bill, itd.), ki prikazujejo temačno obdobje zgodnje industrializacije. Nastala je napeta dramska zgodba, ki prikazuje kako  sta beda in revščina silila ljudi h kraji in kriminalu.  Gledališka igra  je nastala pod okriljem svetovno znanega  evropskega gledališkega ansambla The American Drama Group Europe. Igralci tega igralskega ansambla so nas prepričali s svojo odlično igro, petjem, iznajdljivo uporabo odrskih rekvizitov ter duhovito interakcijo z občinstvom. Predstava nam bo ostala v lepem spominu.                                                                                                                  

 Nina Šulenta, učiteljica angleščine

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost