041 619 125 info@os-vipava.si

Po jutranjem sestanku z ekipami Španije, Italije, Finske in Irske smo nadaljevali v znamenju flamenka: štiri učenke iz šole gostiteljice ter njihova učiteljica in učitelj so nam zaplesali in prikazali ples “sevillanas”, po katerem je sledilo kratko učenje plesnih korakov. 

Ko smo zaključili s plesom, smo vstopili v razred petošcev in jim predstavili našo državo in našo šolo. Med učenci je slovenska “ekipa” požela zelo veliko uspeha, saj jim je lahko učiteljica Maruška odgovarjala na vprašanja o Sloveniji in šoli kar v španščini. Španci si z angleščino namreč niso tako blizu kot mi.
Sledila je vožnja do Cadiza: staro obmorsko mesto leži ob Atlantskem oceanu in je s celino povezano zgolj z ozkim pasom kopnega. V njem se prepletajo arhitektura in ostale sledi Feničanov, Rimljanov in Mavrov. Okušali smo tradicionalno paeljo in si noge namakali v morju … nekateri tudi zaplavali.
Dan je ponovno hitro minil.
 
Sonja, Maruška in Samo
 
 
(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost