V petek, 15. 3. 2024, smo se v dopoldanskem času udeležili čistilne akcije. Čiščenje smo si razporedili tako, da sta 6. a in 6. b čistila tretjo šolsko uro, 6. b pa je čistil peto šolsko uro.

Skupaj smo očistili okolico čebelnjaka, ob mizah za pouk na prostem, atrij, parkirišče poleg šole, šolsko igrišče in okolico igral. Uredili smo tudi gredici pred šolo in pri spomeniku Dragu Bajcu.

Poleg pobiranja smeti smo pobirali tudi kamenje in vejice, da bosta hišnika lažje kosila travo. Pri igralih smo pometli prane plošče in na igrišču tartan.

V čistilni akciji so sodelovali: učenke in učenci 6. razreda, hišnik Matjaž Kos, učiteljice Barbara Kodelja Pavlin, Neli Markočič, Vesna Bajc, Boža Pangerc in učitelj Amadej Kobal.