041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 6. 6. 2024, smo se petošolci matične šole in podružnic odpravili na zaključno ekskurzijo do enega največjih presihajočih jezer v Evropi, Cerkniškega jezera. 

Ogledali smo si sodoben, multimedijski Center za obiskovalce, kjer smo pridobili veliko informacije in celovito predstavitev Cerkniškega jezera. Zanimiv nam je bil tudi krajši film o Cerkniškem jezeru predstavljen skozi različne letne čase. 

Raziskali in doživeli smo tudi interaktivno tematsko pot Drvošec, ki poteka skozi neokrnjeno naravo Cerkniškega jezera. Pot so nam popestrile številne informacijske in didaktične točke (prehranjevalni splet, plezalo ris, silhueta medveda in volka), razgledni stolpi in opazovalnice za ptice in druge živali, ki živijo na Cerkniškem jezeru. 

Pred odhodom smo čas izkoristili še za sladkanje s sladoledom in namakanje nog v jezeru. 

Vanja Krapež 

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost