041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Akcija Radi pišemo z roko

Maj 26, 2017

Pisanje z roko je fina motorična spretnost, povezana z našim živčnim in mišičnim sistemom. Spretnosti  razvijamo z vajo; to velja za mlade in odrasle. Strokovnjaki ugotavljajo, da možgani bolje delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko  imamo več idej in dolgotrajnejšo pozornost. Pisanje z računalnikom spodbuja učinkovitost, pisanje z roko pa izvirnost. Za zdrav razvoj osebnosti potrebujemo oboje.
V okviru Tedna vseživljenjskega učenja, ki ga koordinira Ljudska univerza Ajdovščina, so učenci matične šole in podružničnih šol sodelovali v akciji Radi pišemo z roko. Pri razrednih urah so učenci na razglednice zapisali lepe misli in želje za gospoda župana mag. Ivana Princesa. Razglednice smo skupaj z direktorico LU Ajdovščina Evo Mermolja, koordinatorico TVU Ksenjo Sulič, ter dvema učencema, Maticem Tomažičem in Zalo Petrič danes izročili gospodu županu.
 Razglednic je kar precej, zato bo imel gospod župan veliko dela z branjem.

Najbolj iskano

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost