041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

Tek miru

Maj 28, 2017

Tek miru ob dnevu OZN je tradicionalna rekreativna tekaška prireditev, ki poteka v počastitev obletnice delovanja mednarodne organizacije OZN. V sredo 24. maja je vipavsko osnovno šolo obiskal mednarodni tim tekačev Svetovnega Teka Miru. Tekače so pred šolo navdušeno sprejeli učenci šole, učitelji, učenci in učitelji Ciriusa ter starši in Vipavci, ki so se odzvali povabilu šole. Najmlajši učenci so tekače sprejeli z glasnim spodbujanjem in pozdravljanjem z ročno narejenimi rožicami, učitelji pa so tekače pospremili v šolsko avlo, kjer je bil za njih pripravljen prav poseben krajši kulturni program. Šolski zbor je zapel dve pesmi, kmalu pa so se pridružili vsi zbrani in sicer s pesmijo Malo Miru. Sledil je pozdravni govor tekačev, darilca, ki so jih pripravili učenci v podaljšanem bivanju ter predaja plamenice. Vodja skupine je plamenico predal tretješolcu, ki je v spremstvu učiteljice odtekel na igrišče, kjer so vsi navzoči odtekli častni krog. Vse zbrane sta iz šole na šolsko igrišče v zvokih domačih slovenskih narodnih pesmi pospremila harmonikaša, učenca sedmega razreda. Učenci in učitelji so sklenili krog in sledila je predaja plamenice iz rok v roke. Dogajanju so gostje dodali še športno igro s sporočilom za najmlajše, ti so imeli priložnost tudi ponosno pridržati zastavo teka miru. Tekači so se mogli kaj kmalu posloviti, saj jih je čakal še naporen vzpon čez Razdrto proti Postojni.

Tek miru ob dnevu OZN je tradicionalna rekreativna tekaška prireditev, ki poteka v počastitev obletnice delovanja mednarodne organizacije OZN. V sredo 24. maja je vipavsko osnovno šolo obiskal mednarodni tim tekačev Svetovnega Teka Miru. Tekače so pred šolo navdušeno sprejeli učenci šole, učitelji, učenci in učitelji Ciriusa ter starši in Vipavci, ki so se odzvali povabilu šole. Najmlajši učenci so tekače sprejeli z glasnim spodbujanjem in pozdravljanjem z ročno narejenimi rožicami, učitelji pa so tekače pospremili v šolsko avlo, kjer je bil za njih pripravljen prav poseben krajši kulturni program. Šolski zbor je zapel dve pesmi, kmalu pa so se pridružili vsi zbrani in sicer s pesmijo Malo Miru. Sledil je pozdravni govor tekačev, darilca, ki so jih pripravili učenci v podaljšanem bivanju ter predaja plamenice. Vodja skupine je plamenico predal tretješolcu, ki je v spremstvu učiteljice odtekel na igrišče, kjer so vsi navzoči odtekli častni krog. Vse zbrane sta iz šole na šolsko igrišče v zvokih domačih slovenskih narodnih pesmi pospremila harmonikaša, učenca sedmega razreda. Učenci in učitelji so sklenili krog in sledila je predaja plamenice iz rok v roke. Dogajanju so gostje dodali še športno igro s sporočilom za najmlajše, ti so imeli priložnost tudi ponosno pridržati zastavo teka miru. Tekači so se mogli kaj kmalu posloviti, saj jih je čakal še naporen vzpon čez Razdrto proti Postojni.

Veronika Gomizelj

Najbolj iskano

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost