041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

Arhivi

Športni dan v Podnanosu

Okt 17, 2017

V petek 13.10. 2017, smo se učenci in učitelji podružnice Podnanos odpravili na dolgo pričakovani športni  dan,  ki se nam je zaradi slabega vremena in vseh drugih dejavnosti odmikal že od sredine septembra. Letos smo se odločili,  da 4. in 5. razred izvedemo jesenski pohod na Čaven, prva triada pa pohod s Čavna na Kucelj.
V prelepem  jutru nas je pot preko Ajdovščine in Cola peljala do Predmeje,  kjer smo se polni pričakovanj in energije pognali v hrib.  Že po nekaj prehojenih višinskih metrih se je tempo umiril in kolona lepo raztegnila. Občudovali smo prelepe jesenske tople barve in se čudili visoki preprogi odpadlega listja,  ki je nežno in tiho padalo z dreves kot kosmi snežink v mirnem zimskem dnevu.
Ko smo prišli na vrh,  se nam je odprl pogled na Goro,  ne pa tudi ne našo Vipavsko dolino,  ki jo je prekrivala meglena koprena.
Ob koči na Čavnu smo pomalicali,  odigrali par iger nogometa in odbojke,  nekateri pa so si privoščili počitek na ležalnikih.
Pot navzdol je minila hitro,  na koncu smo pojedli še vse zaloge sladkarij in naredili še eno ” gasilsko”.
Dopoldan je minil v prijetni družbi in vsi smo se strinjali,  da bi bilo dobro vsak teden imeti en tak dan pouka.
4. in 5. razred Podnanos:  Andreja Likar Ivanov,  prof 

Najbolj iskano

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost