041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

ŠPORTNI DAN V VRHPOLJU

Okt 3, 2018

V soboto 29.9.2018, smo imeli na podružnični šoli Vrhpolje športni dan. Odpravili smo se na jesenski pohod in sicer smo šli na Kovk. Kot je že v navadi, smo se vsi zbrali ob osmih na šoli, kjer smo prevzeli malico, še enkrat pregledali vso opremo in se odpravili proti bližnji vzpetini. Pihala je burja, zato smo se morali kar dobro zaviti v malo toplejša oblačila, kot smo jih bili do sedaj vajeni. Najprej smo šli vsi učenci in seveda tudi učiteljice in učitelji skupaj, do lovske koče nad Budanjami. Vmes smo se morali tudi malo ustavljati, saj imajo prvošolčki malce krajše nogice in se prej utrudijo. Pri koči smo se razdelili v dve skupini. Učenci prvega, drugega in tretjega razreda so se odpravili do športnega parka v Budanjah, učenci četrtega in petega razreda pa smo šli proti Kovku. Na tabli je pisalo, da naj bi rabili eno uro do vrha. Sklenili smo, da bomo poskusili priti prej. Korajžno smo se odpravili proti vrhu. Pot je bila vijugasta in precej strma. Vmes smo se učili pravil varne hoje v hribe. Seveda smo se vmes malce oddahnili, malce prigriznili in ovlažili suha grla. Bili smo pridni in uspelo nam je prej kot v eni uri. Na vrhu smo se morali obleči, saj smo prišli vsi prepoteni, pihalo pa je kar precej. Najprej smo pomalicali sendvič, ki nam ga je pripravila kuharica Cilka. Seveda so prišli nato iz nahrbtnika še vsi priboljški, ki smo jih imeli s seboj in smo jih delili med seboj. Nato smo šli do roba, kjer se nam je ponujal čudovit razgled na zgornjo Vipavsko dolino in Kras. Julijskih Alp in morja nismo videli, saj vidljivost ni bila najboljša. Pogledali smo kraje, ki smojih videli iz drugačne perspektive in malo ponovili o orientaciji. Počasi smo se morali odpraviti proti dolini. Pri hoji navzdol smo morali biti še bolj previdni, da se komu ne bi zdrsnilo. Seveda smo za pot v dolino porabili manj časa kot proti vrhu. Spotoma smo si nad Vrhpoljem pogledali še cerkvico Sv. Ahacija, nato pa po zanimivi potki, ki jo večinoma uporabljajo gorski kolesarji pohiteli proti šoli. Malce utrujeni a vendar zadovoljni, da smo prišli srečno nazaj, smo se odpravili proti domu.

Robert Krašna

Najbolj iskano

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost