041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

Arhivi

Pust pri angleščini

Mar 11, 2019

Na pustni torek smo pri angleščini spoznavali običaje, ki potekajo ta dan v angleško govorečih državah.  »Shrove Tuesday ali Pancake day« je torek pred začetkom posta. V nekaterih državah organizirajo peko palačink (pancakes) in z njimi povezane igre. V ponev dajo palačinko in s ponvijo v rokah morajo preteči neko razdaljo, vmes pa palačinke obrnejo v zraku in jih ponovno ujamejo v ponev. Nekateri tekmovalci se oblečejo v različne smešne kostume.

Tudi učenci na Gočah in v Podnanosu smo se preizkusili v različnih igrah s »palačinkami«, ki smo jih iz papirja izdelali sami. Preko iger smo spoznavali dele telesa in obenem razvijali ravnotežje in koordinacijo.  

Naučili smo se, da imamo mi -Slovenci zanimive običaje, da imajo tudi Angleži zanimive običaje, in ko spoznavamo različne kulture in običaje, nam to pomaga pri sprejemanju različnosti in nas bogati.

2.P, 1.in 2. G, 3.G

Najbolj iskano

(Skupno 280 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost