041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

DELAVNICA ANIMIRANEGA FILMA

Apr 26, 2019

Na podružnici v Podnanosu smo imeli dve delavnici animiranega filma, v kateri so sodelovali učenci 5. razreda. Delavnici smo izvedli v projektu: Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo (SKUM). K izvedbi delavnice pa smo povabili mentorici iz Vzgojno-izobraževalnega programa animiranega filma Slon. Pred njihovim obiskom smo se z učenci pogovorili o načinu dela in o vsebini. Najprej smo morali najti primerno idejo za zgodbo in idejo nato spremeniti v zgodbo. Učenci so se poleg zakonitosti animacije med delavnico učili tudi skupinskega dela, usklajevanja idej in sodelovanja. Z pomočjo mentoric so zasnovali preprosto dogajalno linijo, načrt, storyboard ali zgodboris, ki je učencem olajšal predstavo, kakšen bo njihov končni izdelek, in jim hkrati služil kot skica pri ustvarjanju. Še preden pa so učenci v roke prijeli kolaž papir, škarje, barvice in flomastre ter se lotili dela, so si razdelili vloge: kdo bo oblikoval naslov animacije in si izmislil najavno špico, drugi bo lično izpisal imena vseh sodelujočih, nekateri bodo prevzeli filmska ozadja, drugi izdelavo likov.

Ko je bilo vse nared in je bila delovna postaja pripravljena, se je začelo animiranje: učenci so se izmenjevali v vlogah režiserja in animatorja. Znova in znova so si ponosno vrteli svoj nekajsekundni film in se čudili, koliko dela zahteva animacija. V vlogi režiserja in animatorja so učenci ustvarjali v prijetni družbi mentoric društva Slon in se tudi naučili izdelati animiran film od ideje do končnega izdelka.

Mojca Benčina

Najbolj iskano

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost