041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Zelemenjava v Ajdovščini

Apr 29, 2019

Za ljubitelje domačih dobrot z vrta je Zelemenjava enkraten dogodek. Med obiskovalci poteka prostovoljna menjava sadik in semen tako, da si vsak lahko izbere sadiko, ki jo v vrtu še nima ali seme rastline, ki je si jo potem vzgoji sam. Nekateri vrtičkarji so prinesli tudi zelo nenavadne rastline, kot je vijolični krompir, mehiška buča imenovana čajota in  jagodna malina. Prijetno druženje z vrtičkarji iz Ajdovščine in njene okolice so popestrile delavnice za mlajše obiskovalce in sladke dobrote pridnih gospodinj. Na delavnicah so izdelali slike iz sadja in zelenjave, jih fotografirali in pojedli ☺

Naše učenke prostovoljke iz 6. in 8. razreda so poleg sadik in semen obiskovalce razveselile tudi z majhno pozornostjo. Za zdrave rastline v vrtu in sladko pašo za čebelice in metulje so že v šoli pripravile vrečke s semenom ognjiča in žametnice. Pri pripravi vrečk s semeni so pomagali tudi ostalimi učenci prostovoljci iz 5., 6. in 8. razreda. Učenci, ki obiskujejo PB v 3. in 5. razredu, pa so izdelali origami cvet tulipana, zajčke in muce. Vsi obiskovalci so bili veseli, da smo jim s sadikami, semeni in darilcem polepšali dan. Spomin na dogodek bo ostal tudi ob pogledu na  rastline v vrtu ali balkonu.

Mojca Habič, mentorica prostovoljcev

Najbolj iskano

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost