041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

maj 2024
PTSČPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Apr   Jun »

Arhivi

Madžarska, 4.dan

Okt 3, 2019

Danes se je dan pričel nekoliko drugače, saj smo se že zjutraj z avtobusom odpravili v Ópusztaszer, kjer je muzej Madžarske zgodovine. Najprej samo si ogledali rotondo z znamenito poslikavo iz konca 19. stoletja, ki prikazuje naselitev madžarskih plemen pod vodstvom kneza Arpada. Nato smo se sprehodili skozi park, v katerem so postavljena bivališča in druge zgradbe iz različnih obdobij madžarske zgodovine, od jurt in mlina na veter do trgovine in šole iz 19. stoletja. Učenci so v vodeni delavnici izdelali usnjene zapestnice. Po skupnem kosilu smo se odpeljali v tretje največje madžarsko mesto Szeged, kjer smo si ogledali nekaj mestnih znamenitosti, potem pa so učenci uživali v zanje baje prekratkem obisku nakupovalnega centra. Po prihodu v Szentes so imeli učenci možnost ogleda tekme vaterpolistk prve madžarske lige.
Učenci so današnji dan opisali takole:
Danes je bil zelo pester dan. Odšli smo si ogledat park in muzej Ópusztaszer in nato še mesto Szeged, kjer smo šli tudi v nakupovalno središče. Nazadnje pa smo dan zaključili s tekmo vaterpola. Zelo smo se zabavali. Maša
Danes smo se zjutraj z avtobusom odpravili v muzej na prostem, kjer smo na koncu ogleda izdelovali zapestnice iz usnja. Po delavnicah smo odšli na kosilo in se odpravili v 3. največje mesto na Madžarskem. Ko smo prišli nazaj v Szentes, pa smo si šli ogledat tekmo vaterpola. Luka

Najbolj iskano

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost